Klepnutím na tento odkaz začnete nakupovat.
Proč je přírodní kosmetika dražší než konvenční?
Kdo by nechtěl být zdravý a v kondici? Abychom se ale ve své kůži cítili dobře, musíme pro to něco udělat – dobře spát, hýbat se, nestresovat se, zdravě jíst a používat takovou kosmetiku, která nám nebude škodit.
Přírodní kosmetika díl 6.
Přírodní kosmetika má mnoho tváří a občas může být složité se v nich vyznat. Připravili jsme pro vás malý seriál, ve kterém vám to nejdůležitější přiblížíme. V tomto díle si můžete přečíst, proč bývá přírodní kosmetika o něco dražší, než ta konvenční.
Kůže je totiž největší orgán našeho těla, a právě z pečujících produktů se do našeho krevního řečiště dostává až 60 % všeho, co na ni naneseme. Volba přírodní kosmetiky se tak stává správným krokem ke zdravějšímu životu. Co však nejeden nový uživatel přírodní kosmetiky řeší, je její cena.
Možná si i vy pokládáte otázku, proč jsou přírodní produkty o něco dražší než ty konvenční. Vždyť suroviny pro jejich výrobu najdeme všude kolem sebe. V čem to tedy vězí? Na ceně se odráží především náklady, které jsou v případě přírodní kosmetiky mnohokrát vyšší. Za každou tubou krému totiž stojí nejen kvalitní a čistě rostlinné látky, ale také uvědomělá výroba, která bere ohledy na životní prostředí i zapojené pracovníky. Pokud vám tedy záleží nejen na své pokožce, ale také přírodě, zjistíte, že stojí za to si trochu připlatit.
Kvalita na prvním místě
Suroviny pro výrobu přírodní kosmetiky jsou výrazně kvalitnější než ty použité v konvenčních produktech. A co je nejdůležitější – pochází z ověřených zdrojů. To znamená, že se nemusíte bát intoxikace rezidui pesticidů nebo chemickými hnojivy. Takové složky se do přírodní kosmetiky jednoduše nedostanou, protože nejen výroba, ale také pěstování a sběr jsou pečlivě kontrolovány. Právě ekologické zemědělství, které mnoho přírodních značek praktikuje, je výrazně časově náročnější, a tím se zásadně podepisuje právě na ceně.
Ve Weledě zajišťujeme kvalitu v průběhu všech procesů výroby, protože jen díky tomu mohou vzniknout ty nejlepší produkty. Být v souladu s přírodou je naším hlavním cílem, a tak si kromě čistě přírodního složení bez syntetických barviv, konzervačních látek, umělých vůní, silikonů, ropných produktů a geneticky modifikovaných organismů zakládáme i na využití surovin z certifikovaného ekologického a biodynamického zemědělství či kontrolovaného ručního sběru ve volné přírodě. Když v roce 1926 Rudolf Steiner se svými spolupracovníky zakládal značku Weleda, nechal vzniknout také vlastním zahradám léčivých rostlin, které produkují suroviny bez chemického znečištění a zároveň – díky koutkům pro hmyz a kompostování – podporují ekologickou stabilitu naší planety.
Péče o pole a plantáže
Pomysleli jste už někdy na to, kolik práce dá vypěstovat suroviny, které splňují všechny náročné požadavky přírodní kosmetiky? Rostliny musí být nezávadné už od samotného semínka, a proto se na přírodní plantáže a pole kladou vysoké nároky. A protože je použití pesticidů a chemických hnojiv zcela zakázáno, využívají se alternativní způsoby ochrany plodin, které však zákonitě zaberou pěstitelům více času. A právě čas jsou peníze.
Ruční výroba
Kvalitní přírodní suroviny však nejsou jediným tajemstvím celého úspěchu. Neméně podstatné také je, jak budou zpracovány v konečný produkt, který si jako zákazník odnesete domů. Aby se složky staly co nejúčinnějšími, jsou sklízeny rychle a zpracovány tak málo, jak je to jen možné. Ve Weledě realizujeme především ruční výrobu a procesy, jež umožňují vytěžit z rostlin maximum jejich výživných a léčivých látek. Účinnost produktů je samozřejmě založena také na farmaceutických znalostech zkušených pracovníků, kteří do každého produktu dávají i vlastní srdce.
Přínos pro planetu
Kosmetický průmysl nemá, co se z pohledu ekologie týče, zrovna nejlepší výsledky. Přírodní kosmetika však může situaci změnit. Nejde jen o ekologické balení a likvidaci, ale především o pěstování a sklizeň surovin, které jsou prováděny udržitelnou cestou. Přírodní kosmetické značky přijímají opatření, jimiž zajišťují, že bude celý životní cyklus jejich produktů šetrný k životnímu prostředí.
A nejen k němu. Důležitý je také důraz na etické a hodnotové obchodní praktiky. Stejně jako příroda, i lidské bytosti jsou v dnešním světě vykořisťovány. Kosmetické značky jdoucí ekologickou cestou ve valné většině sází na fair trade přístup, jenž se snaží vymýtit dětskou práci a farmářům zajišťuje důstojné a rovnocené podmínky a spravedlivé ohodnocení. Weleda – jakožto řádný člen neziskové organizace Unie pro etický BIO obchod (UEBT) – spolupracuje pouze s takovými dodavateli, kteří si za jeden z hlavních cílů kladou společenskou odpovědnost a dobré pracovní podmínky pro své zaměstnance.
Další články o přírodní kosmetice naleznete zde.